Logo

X

UDRUGA BREZA U TJEDNU CJELOŽIVOTNOGA UČENJA ORGANIZIRALA RADIONICU PERMAKULTURE ZA NAJMLAĐE

<p>U sklopu projekta „PERMA KULTURI!“ kojeg Udruga Breza provodi uz potporu Općine Čepin,  a u Tjednu cjeloživotnoga učenja, na imanju Socijalno-terapijske zajednice Udruge, održana je radionica permakulture pod vodstvom stručnjaka iz udruge.</p>

Na radionici su sudjelovali učenici Osnovne škole Vladimir Nazor Čepin – Područna škola Čepinski Martinci koji su imali prilike upoznati se s alternativnim oblikom vrtlarenja koji obuhvaća različite inovativne tehnike obrade zemlje i brige o vrtu kroz prirodne procese temeljene na integriranom tradicijskom znanju i suvremenim vještinama.

Učenici su imali prilike upoznati se s osnovama prostorne raspodjele biljaka u vrtu, tehnikama malčiranja i kompostiranja, pohranjivanja sjemena te  su poslušali predavanje o međupovezanosti biljnog i životinjskog svijeta na primjeru jezera izgrađenog prema načelima permakulture.

Svi su oni i osobno sudjelovali u zgrtanju slame oko biljnih kultura te bili oduševljeni ovim inovativnim pristupom ekološkoga uzgoja kojemu su na kratko i sami doprinijeli.

Ovakav način obrade tla i uzgoja sastavni je dio budućih poljoprivrednih procesa održivog razvoja pa se sve više pokazuje zanimljivim mladim generacijama i svim budućim naraštajima poljoprivrednika.

Senata Majić, projektna asistentica Udruge Breza

Najčitanije

Učionica na otvorenome

VIŠE IZ KATEGORIJE Zanimljivosti

Restorani Osječko-baranjske županije po prvi put uključeni u projekt „Okusi hrvatske tradicije“

U restoranu Crna svinja u Čepinu, danas, 11. studenoga 2025. godine, održano je predstavljanje nacionalnog projekta „Okusi hrvatske tradicije“,...

Nakon 137 godina: Novi vatrogasni dom u Čepinu!

Nakon 137 godina postojanja DVD Čepin te Javne vatrogasne postrojbe osnovane prije gotovo sedam godina, i nesebičnog rada naših vatrogasaca,

MC Priora u Čepinu – Dr. Kalem: Naših stotinu zahvata s Da Vincijem – što smo naučili?

Studeni je mjesec u kojem se diljem svijeta podiže svijet o važnosti brige za muško zdravlje. Kroz globalni pokret Movember,

Osječani znaju tko je sinonim za zlato: “Auro Domus je tu za otkup i zalog zlata, ali i kad trebam kupiti investicijsko zlato”

Sve poskupljuje, a inflacija neumoljivo “jede” ušteđevinu. Sve se više Osječana zato u zadnje vrijeme okreće zlatu, a sinonim za