Logo

X

Priori dodijeljen certifikat za kvalitetu i učinkovitost

Za svaku zdravstvenu ustanovu, naime, dobivanje certifikata kvalitete dokaz je visoke razine usluge i potvrda kvalitetnog rada, dok pacijentima, s druge strane, certifikati ulijevaju povjerenje jer im taj znak jamči kako su usluge koje dobivaju usklađene s visokim međunarodnim standardima

Internacionalni Medicinski Centar Priora u Čepinu kod Osijeka postao je ponosni nositelj certifikata EN 15224:2016, što je dokaz da su svi procesi unutar bolnice organizirani prema najvišim standardima kvalitete, sigurnosti i učinkovitosti

Za svaku zdravstvenu ustanovu, dobivanje certifikata kvalitete dokaz je visoke razine usluge i potvrda kvalitetnog rada, dok pacijentima, s druge strane, certifikati ulijevaju povjerenje jer im taj znak jamči kako su usluge koje dobivaju usklađene s visokim međunarodnim standardima. Usto, proces stjecanja i održavanja certifikata zahtijeva sustavno upravljanje procesima, što posljedično dovodi do bolje organizacije, smanjenja rizika od eventualnih grešaka i većeg zadovoljstva zaposlenika. Nije, stoga, nevažno pod kojim se certifikatima nude određene usluge ili proizvodi.

Internacionalni Medicinski Centar Priora u Čepinu kod Osijeka postao je ponosni nositelj certifikata EN 15224:2016, izdanog od strane renomirane certifikacijske kuće Det Norske Veritas (DNV). Ta je norma specifična za zdravstveni sektor i temelji se na zahtjevima ISO 9001, uz dodatni fokus na kliničke procese, sigurnost pacijenata, upravljanje rizicima, kontinuitet skrbi i odgovornost prema pacijentima.

– Potvrda je to naše usklađenosti s najvišim europskim standardima sustava upravljanja kvalitetom u zdravstvu. Ovaj certifikat dokaz je da su svi procesi unutar IMC Priora organizirani prema najvišim standardima kvalitete, sigurnosti i učinkovitosti, uz stalno unapređenje i usmjerenost na pacijenta – pojašnjava mr.sc. Tomislav Kalem, dr.med., ravnatelj IMC Priora i voditelj urološkog odjela u toj ustanovi.

– Dobivanje ovog certifikata potvrda je kontinuiranog ulaganja u kvalitetu, sigurnost i izvrsnost, a našim pacijentima dodatna garancija da u IMC Priora dobivaju zdravstvenu skrb prema najvišim međunarodnim standardima – dodaje dr. Kalem.

Certifikati nisu samo broj. Sustavi kvalitete, poput spomenutog ISO standarda, temelje se na filozofiji kontinuiranog unapređenja, što potiče organizacije da neprestano traže načine za poboljšanje proizvoda, procesa i usluga. U Hrvatskoj, kao i u većem dijelu Europe, standardi kvalitete poznatiji su u poslovnim i stručnim krugovima, nego u široj javnosti. Važno je, stoga, razvijati svijest kako su certifikati važni za svakoga korisnika ili kupca – jer upravo njemu jamče kvalitetnu uslugu ili proizvod.

Certifikat EN 15224:2016, kojega posjeduje specijalizirana privatna bolnica Priora, vrijedi za sljedeća područja: pružanje usluge stacionarnog liječenja iz područja urologije; jednodnevna kirurgija iz područja urologije i plastične, estetske, rekonstrukcijske kirurgije i kirurgije šake; ambulanto liječenje iz područja urologije, anesteziologije, reanimatologije i intenzivne medicine, pulmologije, kardiologija te plastične, estetske, rekonstrukcijske kirurgije i kirurgije šake.

IMC Priora otvorena je u veljači prošle godine u Čepinu, a od samoga je početka zamišljena kao mjesto gdje se vrhunski medicinski stručnjaci i najnovije tehnologije spajaju u najmoderniji medicinski centar, pružajući izvanrednu brigu tijekom svake faze liječenja.

Najčitanije

Žito Grupa planira 105 milijuna eura investicija

Svečano otvoren Centar za kulturu Čepin

VIŠE IZ KATEGORIJE Gospodarstvo

Žito Grupa planira 105 milijuna eura investicija

Žito Grupa planira ulaganja u visini od 105 milijuna eura u sljedeće tri godine. Opsežan investicijski ciklus usmjeren je u

Ekskluzivno slavlje tradicije i inovacije u srcu Slavonije

U bajkovitom ambijentu hotela Materra, smještenog usred slavonskih polja i ravnica, održan je iznimno ekskluzivan događaj pod nazivom Porsche...

U razvoj poslovanja u Slavoniji Žito Grupa u posljednjih 9 godina investirala više od 200 milijuna EUR; u planu novi investicijski ciklus od 105 milijuna EUR

Proveli smo jedan cijeli dan na lokaciji Žito grupe točnije “Terra Negra” kompleksu u društvu Marka Pipunića i njegove uprave

Zlato probilo sve rekorde – svjetske nestabilnosti uzrokovalu zlatnu groznicu

Trumpove carine uzrokovale trgovačke potrese – zlato nikad traženije U kontekstu, odluke SAD-a o uvođenju kaznenih carina prema ostatku...