Najstarije čepinsko društvo, DVD ČEPIN, obilježilo 120. obljetnicu
Vatrogasci Dobrovoljnog vatrogasnog društva Čepin, najstarije udruge u Čepinu, obilježili su značajnu obljetnicu – 120 godina postojanja i uspješnog djelovanja. U godini u kojoj Čepin slavi 750 godina od prvog pisanog spominjanja imena Čepina vatrogasci su s Općinom Čepin organizirali dvodnevnu manifestaciju s nizom aktivnosti. U subotu su čepinski dobrovoljni vatrogasci položili vijenac u spomen na poginule i za one vatrogasce koji više nisu s njima, a nakon toga su brojnim Čepincima na javnoj pokaznoj vježbi demonstrirali koliko su opremljeni i spremni za borbu protiv požara.
U subotu su vatrogasci pripremili i izložbu radova djece u svečanoj sali DVD-a Čepin. Drugi dan obilježavanja spomena na dan kada je osnovano čepinsko vatrogasno društvo, uvedeno u Državnom arhivu u kazalu Odjela za unutarnje poslove Zemaljske vlade Kraljevine Austro-Ugarske 1888. godine s odobrenjem za osnivanje DVD-a Čepin, počeo je nedjeljnom budnicom, a proslava je nastavljena svečanom sjednicom na kojoj su, prema riječima predsjednika Društva Ivana Nađa i zapovjednika vatrogasne postrojbe Stjepana Nađa, podijeljena brojna priznanja i nagrade onima koji su značajno obilježili rad DVD-a Čepin. Na svečanom postrojavanju vatrogasaca, uz mnoge uglednike, bili su i dr. Dražen Arnold, načelnik općine Čepin, sa suradnicima.
Načelnik Arnold “kumovao” je čepinskim vatrogascima uručivši im novu zastavu, koju je nakon mimohoda od sjedišta DVD-a Čepin do crkve Presvetog Trojstva i mise posvetio župnik Nikola Grgić. Priča o osnivanju DVD-a Čepin počela je, pojasnili su Ivan Nađ i Stjepan Nađ, zapravo godinu dana ranije, 1887. godine, kada su se mještani dogovorili i osnovali prvu vatrogasnu četu shvaćajući da se pojedinac ne može sam boriti protiv vatrene stihije. Zahtjev za osnivanje Društva s pravilima upućen je Poglavarstvu Zemaljske vlade 28. rujna 1887. godine, a prvu Upravu vatrogasnog društva činili su istaknuti članovi: predsjednik Antun Kralik, stariji zapovjednik Dragutin Cebek i tajnik Andrija Jačka.
Društvo se održavalo uz materijalnu pomoć imućnijih seljaka, veleposjednika i zanatlija, a do 1892. društvo je brojalo 29 članova.
(Glas Slavonije)