Logo

X

Plivački klub Osijek osvojio 63 medalje na prvenstvu Hrvatske u plivanju

Od svih pojedinačnih i štafetnih medalja, izdavajmo i našu mještanku Elenu Valenteković koja je osvojila čak 12 medalja!

U Sisku se 2.-3.7.2022. godine održalo ljetno Regionalno prvenstvo Hrvatske za dobne skupine. Na natjecanju je uz vodstvo trenera Mihaela Močkovića, Dominika Kovača i Ane Dukarić nastupilo 44 plivačica i plivača PK Osijek koji su se u kući vratili sa mnoštvom  pojedinačnih i štafetnih medalja.

Briljantnim nastupima osvojena je 51 pojedinačna medalja (15 zlatnih, 16 srebrnih i 21 brončanih) te 12 štafetnih medalja (3 zlatne, 6 srebrnih i 3 brončane). Ukupno imamo 64 osvojene medalje.

Uz osvojene medalje, isplivani su limiti potrebni za nastup na državnim prevenstvima koja nas čekaju krajem mjeseca. Naša mještanka Elena Valenteković je ostvarila zapaženi rezultat te osvojila nekoliko medalja.

Najuspješniji predstavnici i osvajači medalja:

Opća kategorija:

  1. mjesto Buga Vukić – 200 prsno
  2. mjesto Lucas Peterko – 100 leptir
  3. mjesto Fran Lukić – 800 slobodno
  4. mjesto Roko Šabić – 1500 slobodno
  5. mjesto Lucas Peterko – 100 slobodno
  6. mjesto Fran Lukić – 400 slobodno
  7. mjesto Buga Vukić – 100 prsno
  8. mjesto Josip Kovačević – 50 slobodno
  9. mjesto Roko Šabić – 50 prsno
  10. mjesto Magdalena Krstić – 50 leptir
  11. mjesto Lucas Peterko – 50 leptir
  12. mjesto Lucas Peterko – 200 slobodno

Kategorija juniora:

  1. mjesto Buga Vukić – 200 prsno
  2. mjesto Lucas Peterko – 100 leptir
  3. mjesto Lucas Peterko – 50 leptir
  4. mjesto Fran Lukić – 800 slobodno
  5. mjesto Roko Šabić – 50 prsno
  6. mjesto Roko Šabić – 1500 slobodno
  7. mjesto Lucas Peterko – 100 slobodno
  8. mjesto Fran Lukić – 400 slobodno
  9. mjesto Buga Vukić – 100 prsno
  10. mjesto Josip Kovačević – 50 slobodno
  11. mjesto Magdalena Krstić – 50 leptir
  12. mjesto Lucas Peterko – 200 slobodno
  13. mjesto štafeta 4×100 mješovito mix u sastavu: Lucas Peterko, Ana Filipović, Magdalena Krstić, Josip Kovačević
  14. mjesto štafeta 4×200 slobodno u sastavu: Josip Kovačević, Fran Lukić, Lucas Peterko, Roko Šabić

Kategorija ml. juniora:

  1. mjesto Buga Vukić – 100 prsno
  2. mjesto Buga Vukić – 200 prsno
  3. mjesto Roko Šabić – 50 prsno
  4. mjesto Roko Šabić – 1500 slobodno
  5. mjesto Ana Milas – 50 leđno
  6. mjesto Bono Iličić – 50 slobodno
  7. mjesto štafeta 4×100 mješovito mix u sastavu: Ana Milas, Roko Šabić, Bono Iličić, Mia Mihić

Kategorija kadeta:

  1. mjesto Lucija Horvat – 100 leptir
  2. mjesto Buga Vukić – 100 slobodno
  3. mjesto Buga Vukić – 100 prsno
  4. mjesto Elena Valenteković – 50 slobodno
  5. mjesto Gabriel Tomić – 50 slobodno
  6. mjesto Buga Vukić – 200 prsno
  7. mjesto Mia Mihić – 100 leptir
  8. mjesto Elena Valenteković – 100 slobodno
  9. mjesto Elena Valenteković – 400 slobodno
  10. mjesto Elena Valenteković – 100 leđno
  11. mjesto štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Mia Mihić, Buga Vukić, Petra Kristek, Elena Valenteković
  12. mjesto štafeta 4×100 mješovito mix u sastavu: Lucija Horvat, Buga Vukić, Ivano Šarac, Marko Martinović
  13. mjesto štafeta 4×100 mješovito u sastavu: Elena Valenteković, Buga Vukić, Lucija Horvat, Mia Mihić
  14. mjesto štafeta 4×200 slobodno u sastavu: Buga Vukić, Elena Valenteković, Lucija Horvat, Mia Mihić
  15. mjesto štafeta 4×100 mješovito u sastavu: Oton Kocsis, Marko Martinović, Ivano Šarac, Gabriel Tomić
  16. mjesto štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Oton Kocsis, Adrian Kos, Gabriel Tomić, Marko Martinović

Kategorija ml. kadeta:

  1. mjesto Elena Valenteković – 100 slobodno
  2. mjesto Elena Valenteković – 400 slobodno
  3. mjesto Elena Valenteković – 50 slobodno
  4. mjesto Elena Valenteković – 200 slobodno
  5. mjesto Elena Valenteković – 100 leđno
  6. mjesto Iva Lesko – 200 mješovito
  7. mjesto Oton Kocsis – 200 slobodno
  8. mjesto Korina Žigić – 100 leđno
  9. mjesto Korina Žigić – 200 mješovito
  10. mjesto Korina Žigić – 50 leđno
  11. mjesto Oton Kocsis – 50 leđno
  12. mjesto Lada Mrganić -50 leptir
  13. mjesto štafeta 4×100 mješovito mix u sastavu: Elena Valenteković, Anja Svalina, Adrian Kos, Oton Kocsis
  14. mjesto štafeta 4×100 mješovito u sastavu: Korina Žigić, Anja Svalina, Lada Mrganić, Lucija Štulina
  15. mjesto štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Lada Mrganić, Korina Žigić, Anja Svalina, Iva Lesko

I ostali plivači su imali odlične nastupe otplivavši osobne rekorde te su bili vrlo blizu osvajanja medalja.

VIŠE IZ KATEGORIJE Zanimljivosti

U Čepinu ovaj vikend 17. županijsko natjecanje orača

Županijsko natjecanje orača, 17. po redu, održat će se prvi puta u Čepinu, 16. srpnja 2022. godine na parceli OPG-a

[FOTO] 14. međunarodni memorijalni turnir Milenko Jerković

Proteklog vikenda na igralištu ŠRC Kralj Tomislav u organizaciji NK Tomislav Livana održan je 14. međunarodni memorijalni turnir Milenko...

14. međunarodni memorijalni nogometni turnir “Milenko Jerković”

Dana 18 i 19. lipnja 2022. godine na Športsko rekreaciiskom centru kralj Tomislav s početkom u 09:00 sati Nogometni klub

Postani i ti VolonterOS – prijavi se za sudjelovanje u organizaciji Pannonian Challengea

Nema tog sportskog natjecanja u kojem jednu od najvažnijih uloga nemaju volonteri, bez obzira na to o kojoj se vrsti