Logo

X

Otvorena ambulanta za fizikalnu terapiju!

No, od danas to više nije tako. U Čepinu je naime otvorena nova ambulanta za fizikalnu terapiju Doma zdravlja Osijek. Read MoreFizikalna terapija usko je grlo u primarnoj zdravstvenoj zaštiti, i na nju se nažalost ponekad moralo čekati i dovoljno dugo da njena učinkovitost za oboljele postane upitna. Drugi veliki problem troškovi su prijevoza do mjesta liječenja koji su visoki, pogotovo s obzirom na činjenicu da su većina korisnika umirovljenici.

Poseban je to problem bio za stanovnike Čepina koji su na liječenje morali putovati do Bizovca. Ambulanta za fizikalnu terapiju otvorena je nakon više od dvije godine pregovora s ministarstvom i nudi tretmane magnetoterapije, elektroterapije, ultrazvučne i terapije laserom, a uskoro i manualnu masažu.

– Oprema koja je kupljena za potrebe ove ambulante je trenutno najmodernija na tržištu, a istovjetna je onoj u ambulanti fizikalne terapije u osječkoj Retfali. Na otvorenje ambulante u Čepinu se čekalo dugo iz razloga što je prvo bilo potrebno dobiti odobrenja Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje. Kako je mreža ove djelatnosti za područje grada Osijeka puna, morali smo obrazlagati zašto želimo mrežu proširiti – rekao je Rudika Gmajnić, ravnatelj Doma zdravlja Osijek.

– Još prije dvije godine smo započeli inicijativu s Dr. Gmajnićem u vezi otvaranja ambulante za fizikalnu terapiju i nakon što je otvorena ginekološka ambulanta također u suradnji s Domom zdravlja Osijek u našem Čepinu sada imamo i ambulantu za fizikalnu terapiju. Osim što podiže standard u zdravstvenom smislu izuzetno je važno za naše stanovnike što neće morati plaćati odlazak u Bizovac koji je veliki trošak pogotovo za onu najugroženiju skupinu, naše umirovljenike. Ukupna investicija uključujući i radove na zgradi, uređenje same ambulante te sa aparatima iznosi oko 400 tisuća kuna ali još nije kraj svim potrebnim radovima na ambulanti i u planu je nabavka još jednog aparata s kojim bi proširili usluge fizikalne medicine. – rekao je Dr. Dražen Arnold.

Stv.hr/CepinOnline.com

{gallery}fizikalna_galerija{/gallery}

Otvorena ambulanta za fizikalnu terapiju!

Slika bolesti u našem društvu iz godine u godinu se mijenja. Dok je nekada vladala velika potreba za ustanovama za liječenje plućnih ili kožnih bolesti, danas je sve više onih kojima je potrebna fizikalna terapija. Zato su nerijetko oni koji si nisu mogli priuštiti odlazak negdje dalje na ovu vrstu liječenja često morali čekati i po nekoliko mjeseci.

No, od danas to više nije tako. U Čepinu je naime otvorena nova ambulanta za fizikalnu terapiju Doma zdravlja Osijek. Read MoreFizikalna terapija usko je grlo u primarnoj zdravstvenoj zaštiti, i na nju se nažalost ponekad moralo čekati i dovoljno dugo da njena učinkovitost za oboljele postane upitna. Drugi veliki problem troškovi su prijevoza do mjesta liječenja koji su visoki, pogotovo s obzirom na činjenicu da su većina korisnika umirovljenici.

Poseban je to problem bio za stanovnike Čepina koji su na liječenje morali putovati do Bizovca. Ambulanta za fizikalnu terapiju otvorena je nakon više od dvije godine pregovora s ministarstvom i nudi tretmane magnetoterapije, elektroterapije, ultrazvučne i terapije laserom, a uskoro i manualnu masažu.

– Oprema koja je kupljena za potrebe ove ambulante je trenutno najmodernija na tržištu, a istovjetna je onoj u ambulanti fizikalne terapije u osječkoj Retfali. Na otvorenje ambulante u Čepinu se čekalo dugo iz razloga što je prvo bilo potrebno dobiti odobrenja Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje. Kako je mreža ove djelatnosti za područje grada Osijeka puna, morali smo obrazlagati zašto želimo mrežu proširiti – rekao je Rudika Gmajnić, ravnatelj Doma zdravlja Osijek.

– Još prije dvije godine smo započeli inicijativu s Dr. Gmajnićem u vezi otvaranja ambulante za fizikalnu terapiju i nakon što je otvorena ginekološka ambulanta također u suradnji s Domom zdravlja Osijek u našem Čepinu sada imamo i ambulantu za fizikalnu terapiju. Osim što podiže standard u zdravstvenom smislu izuzetno je važno za naše stanovnike što neće morati plaćati odlazak u Bizovac koji je veliki trošak pogotovo za onu najugroženiju skupinu, naše umirovljenike. Ukupna investicija uključujući i radove na zgradi, uređenje same ambulante te sa aparatima iznosi oko 400 tisuća kuna ali još nije kraj svim potrebnim radovima na ambulanti i u planu je nabavka još jednog aparata s kojim bi proširili usluge fizikalne medicine. – rekao je Dr. Dražen Arnold.

Stv.hr/CepinOnline.com

{gallery}fizikalna_galerija{/gallery}

Otvorena ambulanta za fizikalnu terapiju!

No, od danas to više nije tako. U Čepinu je naime otvorena nova ambulanta za fizikalnu terapiju Doma zdravlja Osijek. Fizikalna terapija usko je grlo u primarnoj zdravstvenoj zaštiti, i na nju se nažalost ponekad moralo čekati i dovoljno dugo da njena učinkovitost za oboljele postane upitna. Drugi veliki problem troškovi su prijevoza do mjesta liječenja koji su visoki, pogotovo s obzirom na činjenicu da su većina korisnika umirovljenici.

Poseban je to problem bio za stanovnike Čepina koji su na liječenje morali putovati do Bizovca. Ambulanta za fizikalnu terapiju otvorena je nakon više od dvije godine pregovora s ministarstvom i nudi tretmane magnetoterapije, elektroterapije, ultrazvučne i terapije laserom, a uskoro i manualnu masažu.

– Oprema koja je kupljena za potrebe ove ambulante je trenutno najmodernija na tržištu, a istovjetna je onoj u ambulanti fizikalne terapije u osječkoj Retfali. Na otvorenje ambulante u Čepinu se čekalo dugo iz razloga što je prvo bilo potrebno dobiti odobrenja Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje. Kako je mreža ove djelatnosti za područje grada Osijeka puna, morali smo obrazlagati zašto želimo mrežu proširiti – rekao je Rudika Gmajnić, ravnatelj Doma zdravlja Osijek.

– Još prije dvije godine smo započeli inicijativu s Dr. Gmajnićem u vezi otvaranja ambulante za fizikalnu terapiju i nakon što je otvorena ginekološka ambulanta također u suradnji s Domom zdravlja Osijek u našem Čepinu sada imamo i ambulantu za fizikalnu terapiju. Osim što podiže standard u zdravstvenom smislu izuzetno je važno za naše stanovnike što neće morati plaćati odlazak u Bizovac koji je veliki trošak pogotovo za onu najugroženiju skupinu, naše umirovljenike. Ukupna investicija uključujući i radove na zgradi, uređenje same ambulante te sa aparatima iznosi oko 400 tisuća kuna ali još nije kraj svim potrebnim radovima na ambulanti i u planu je nabavka još jednog aparata s kojim bi proširili usluge fizikalne medicine. – rekao je Dr. Dražen Arnold.

VIŠE IZ KATEGORIJE Gospodarstvo

Optika Anda u najvećem investicijskom ciklusu do sada: U mjesec dana otvara čak 16 novih poslovnica

Optika Anda, vodeći maloprodajni lanac optika u Hrvatskoj, pokreće najveći investicijski i ekspanzijski ciklus u svojoj povijesti. Nakon ulaska...

13. FARMSHOW OSIJEK – Najveći sajam poljoprivredne mehanizacije u Hrvatskoj od 5. do 7. lipnja

Od 5. do 7. lipnja 2026. godine na Sportsko-poslovnom aerodromu u ulici Sv. L. B. Mandića održat će se 13.

Novo u ponudi Martin’s PRESSO linije proizvoda

PRESSO mini Burger Press Set Ljubitelji savršenih burgera i profesionalne pripreme hrane od sada imaju još jedan razlog za zadovoljstvo.

Zlato postaje novi temelj globalne sigurnosti – građani sve više ulažu, a stručnjaci upozoravaju da je počela nova era ekonomske neizvjesnosti

Uz pritiske inflacije i rastućeg javnog duga na globalno gospodarstvo, zlato se nameće kao temeljni čimbenik sigurnosti. Upravo s tim