Logo

X

Čepinski suncokreti – Manifestacija kojom se Čepin s pravom ponosi

– I ovaj put počeli smo s danima zahvalnosti za plodove zemlje. Nastupila su brojna kulturno-umjetnička društva iz cijele Hrvatske, a posebno nas raduju i oni iz inozemstva, HKUD “Brotnjo” iz Čitluka, ali i nastup KUD-a “Ivan Kapistran Adamović”, koji su nas razveselili cjelovečernjim koncertom “Naših deset godina”, reprizom prije tri mjeseca održanog koncerta u osječkom HNK-u, rekao je Arnold, izražavajući zadovoljstvo što je iz godine u godinu ova manifestacija sve brojnija i raznovrsnija.

Održan je i boćarski turnir, a u subotu poslijepodne i mimohod sudionika ulicama Novog Čepina, dok je dan kasnije mimohod prošao kroz nekoliko čepinskih ulica. Gosti druge večeri bili su Marta Nikolin, Željko Lončarić-Žec i brojni drugi, a organizirana je i likovna kolonija 50-ak umjetnika iz svih dijelova Hrvatske, šahovski turnir na otvorenom, kao i tradicionalno odlične delicije iz majstorskih ruku članova lovačkih, ribolovnih i ostalih udruga Općine Čepin. Besplatna degustacija u subotu je privukla brojne ljubitelje dobrog čobanca, fiš-paprikaša, ali i slavonskih specijaliteta, poput kobasice i masnoga kruha! Tik dalje mogli gosti su kušati i netom ispečene palačinke ili pak neke od brojnih vrsta kolača i kiflica.

Sve to valjalo je i zaliti, za što su bili zaduženi štandovi i šatori gdje se doslovce tražilo mjesto više. Manifestacija je završila jučer u 21 sat nastupom TŠ “Batorek” i TS “Slavonska Ravnica”, a koliko su oduševili mještane pokazuju i brojne pohvale. Fatima Mihaljević istaknula je kako ne propušta doći ni jedne godine i najljepši su joj nastupi djece i raznih KUD-ova, te dodaje da je posebno raduje angažman učenika i vrtićaraca. Jedan od njih je i 11-godišnji Marin Dorić, koji bi volio da se razmotri njegov prijedlog o dovođenju na manifestaciju kojeg zabavnoga benda.

NAGODINU TJEDAN “SUNCOKRETA”?
Ova trodnevna manifestacija, koja se održava pod pokroviteljstvom Općine i Tvornice ulja Čepin od sljedeće bi godine mogla biti i dvostruko duža! “Javljaju nam se brojne udruge, što iziskuje dodatni angažman. Siguran sam da će se ova manifestacija protegnuti i duže, te biti ‘Tjedan Čepinskih suncokreta’. Prostora i ideja za napredak ima mnogo”, kaže načelnik Arnold.

Glas Slavonije – Marija MIHELIĆ

Pogledajte galerije sva tri dana…

VIŠE IZ KATEGORIJE Mladost - naša radost

nanoDAN 2025.

Zavirite u svijet koji se ne vidi golim okom, a oblikuje našu svakodnevicu! U srijedu, 10. rujna 2025., na Odjelu

[VIDEO] Olujni vjetar čupao stabla, nastradao KBC Osijek i hotel Mattera u Čepinu

Nevrijeme je danas brutalno pogodilo Osijek i okolna naselja, odjednom i bez upozorenja olujni vjetar i grmljavina lomili su grane,

Peta dm ženska konferencija u Slavoniji će okupiti vrhunske stručnjake

Peta dm-ova konferencija posvećena ženskom zdravlju održat će se u Čepinu, u Terra Negra Country Clubu u subotu 13. rujna,

[FOTO/VIDEO] LJETO U ČEPINU: Kukuruzijada u Čepinskim Martincima – gastro manifestacija i festival zagrljaja i odlične tamburaške glazbe

Čepinski Martinci ponovno su oživjeli u znaku zlata vrijednih kukuruza! Ovogodišnja Kukuruzijada, koju s ponosom organizira KUD Čepinski Martinci,...