Logo

X

Nakon 137 godina: Novi vatrogasni dom u Čepinu!

Općina Čepin kreće u izgradnju novog, suvremenog vatrogasnog doma, površinom najvećeg u regiji

Nakon 137 godina postojanja DVD Čepin te Javne vatrogasne postrojbe osnovane prije gotovo sedam godina, i nesebičnog rada naših vatrogasaca, Općina Čepin kreće u izgradnju novog, suvremenog vatrogasnog doma, površinom najvećeg u regiji. Ovaj projekt omogućit će poboljšanje uvjeta za rad naših vatrogasaca, čime će se dodatno povećati sigurnost svih naših mještana.

Danas je u Zagrebu, uz prisustvo ministrice Nataše Mikuš Žigman i drugih visokih dužnosnika, načelnik Dražen Tonkovac preuzeo Ugovor o izgradnji vatrogasnog doma. Ugovorom su osigurana bespovratna sredstva u iznosu od 1.999.000,00 EUR za izgradnju novog vatrogasnog doma, ukupne vrijednosti 2.805.533,56 EUR, što predstavlja najviši mogući iznos financiranja iz Poziva prihvatljivih troškova projekta.

Izgradnja novog objekta postavlja temelje za još bolje organizirane i učinkovitije vatrogasne aktivnosti i intervencije na području općina Čepin, Vuka i Vladislavci, gdje živi gotovo 13.000 stanovnika. Novi prostor bit će smješten u Naselju prijateljstva, prometno povezanom s cijelim područjem, čime će se omogućiti brža i učinkovitija intervencija.

Projekt je pokrenut zahvaljujući inicijativi općinskog načelnika Dražena Tonkovca, koji je prepoznao važnost ovog ulaganja i svojim idejama te sposobnošću da ih realizira, uz podršku i predan rad općinske uprave, osigurao potrebnu podršku za njegovu provedbu.

Prvi korak koji je Općina Čepin poduzela na putu povećanja sigurnosti svojih građana bilo je osnivanje Javne vatrogasne postrojbe Čepin (JVP Čepin), što je omogućilo bržu i organiziraniju vatrogasnu zaštitu, a novi projekt je nastavak tog trenda.

Novi vatrogasni dom omogućit će Javnoj vatrogasnoj postrojbi Čepin i DVD Čepin bolje uvjete za rad, jer će trenutni prostori, smješteni u samom centru Čepina, biti zamijenjeni modernim objektom koji će u velikoj mjeri povećati operativnu učinkovitost.

Ovaj projekt od velike je važnosti za daljnji razvoj općine i sigurnost svih njezinih stanovnika. S izgradnjom novog vatrogasnog doma otvara se novo poglavlje u povijesti naše zajednice.

VIŠE IZ KATEGORIJE Zanimljivosti

MC Priora u Čepinu – Dr. Kalem: Naših stotinu zahvata s Da Vincijem – što smo naučili?

Studeni je mjesec u kojem se diljem svijeta podiže svijet o važnosti brige za muško zdravlje. Kroz globalni pokret Movember,

Osječani znaju tko je sinonim za zlato: “Auro Domus je tu za otkup i zalog zlata, ali i kad trebam kupiti investicijsko zlato”

Sve poskupljuje, a inflacija neumoljivo “jede” ušteđevinu. Sve se više Osječana zato u zadnje vrijeme okreće zlatu, a sinonim za

Marketino na AgroRocksu: OPG-ovi napokon dobili zasluženi fokus i konkretno rješenje za fiskalizaciju 2.0

Dok se mnoge rasprave o fiskalizaciji 2.0 još uvijek vode oko poduzetnika u gradovima, Marketino (brend koji je kreirala tvrtka

Vlatko Štampar sa showom “Vrlo dovoljan” otvara novu kazališnu sezonu u Čepinu

Sjajni stand-up komičar Vlatko Štampar sa svojim novim, šestim po redu showom naziva „Vrlo dovoljan“ otvara treću sezonu projekta...